/build/desktop/images/icons/close.svg Zrušiť
Vyhledávání Pobočky 0 AAA AUTO Prihlásiť sa
Garáž

Parkujte autá do Garáže, kde ich medzi sebou môžete porovnávať, alebo si vytvorte auto snov a my Vám ho nájdeme. Viac informácií

WhatsApp
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Momentálně je online 60 odborníků
Momentálne je online 48 odborníkov. Volajte denne 8:00 - 21:00 Zavolajte mi
ONLINE PREDAJ
Zavřít

Kúpte svoj nový voz
rýchlo a jednoducho
ONLINE


 • Doprava zdarma
  Voz Vám doručíme až domov
 • 14 dní na vrátenie vozidla
  Pohodlne a bezpečne, jasný pôvod i histórie vozidla
Ponuka vozidiel

Kontrola stavu
najazdených kilometrov

V AAA AUTO vyvíjame maximálne úsilie pre odhalenie
skutočného nájazdu kilometrov u každého vozidla, ktoré vykupujeme.

Prejsť na ponuku vozidiel
Kontrola stavu najazdených kilometrov Hero Header

Ako postupujeme pri overovaní?

 • VIN VIN
  Kontrola VIN, „rodného čísla“ vozu, tj. súladu s výrobnou dokumentáciou.
 • Odcudzenie Odcudzenie
  Overenie, či vozidlo nie je evidované ako odcudzené na území ČR a SR.
 • Rok výroby Rok výroby
  Overenie roku výroby, účinná obrana proti tzv. omladzovaniu vozidiel za účelom zvýšenia ceny.
 • Leasing Leasing
  Overenie, či vozidlo nie je na leasing a nemôže teda byť leasingovou spoločnosťou zabavené
 • Exekúcia Exekúcia
  Preverenie, či na majiteľa vozidla nebola uvalená exekúcia.
 • DPH DPH
  Preverenie, či sa na vozidlo nevzťahuje nezaplatená DPH.

Kontrola stavu najezdených kilometrov

12 000 ojazdených vozidiel z dovozu so stočenými kilometrami. To je podľa odborníkov drvivá väčšina z celkového počtu dovezených ojazdených áut. Žiaľ, tieto podvodné autá sú legalizované i s nevedomou pomocou STK, na čo upozorňujú spotrebiteľské organizácie. Podvodník stočí vozidlo v Nemecku, slovenská STK už potom pri dovoznej kontrole zaznamená iba podvodný stav odometra. A tento údaj je považovaný za prvý dostupný údaj o najazdených kilometroch v Slovenskej republike. Bežná kontrola histórie vozidla v databázach s tuzemskými údajmi teda nič neodhalí. Novo registrovaných alebo preregistrovaných áut s pretočeným odometrom je u nás ročne približne 200 tisíc. Každý, kto si kúpi ojazdené auto z dovozu, je tak vystavený riziku.

V AAA AUTO vyvíjame maximálne úsilie pre odhalenie skutočného stavu najazdených kilometrov každého vozidla. Pokiaľ sme schopní na základe dôkladnej prehliadky, s využitím všetkých informačných zdrojov, overiť stav odometra vrátane overenia pravosti servisnej knižky, poskytujeme na auto doživotnú právnu garanciu vrátenia peňazí. V systéme preverenia Autogaranciou Carlife majú tieto vozidlá 5 hviezdičiek.

Existujú i vozidlá, u ktorých nie je v databázach najazdených kilometrov dostatok údajov na to, aby sme mohli s určitosťou povedať, že stav odometra zodpovedá skutočnému počtu najazdených kilometrov. O skutočnosti, že sme nemohli zistiť, či došlo k neoprávnenej manipulácii s počítadlom najazdených kilometrov alebo nie, Vás informujeme v odovzdávacom protokole.

Potom sú tu autá, ktoré majú odometer na základe našich analýz buď upravený, vymenený, alebo poškodený. Takéto vozidlá vykupujeme väčšinou len protiúčtom , ako službu našim zákazníkom. Ich cena zodpovedá predpokladanému stavu najazdených kilometrov. Garanciu stavu odometra u nich neposkytujeme a takisto nie je možné neskôr požadovať vrátenie peňazí z dôvodu zistenia rozporu stavu odometra so skutočnosťou. O nesúlade odometra s realitou zároveň informujeme v preberacom protokole.

Prečo je pre vás dôležité osvedčenie o stave najazdených kilometrov?

Obzvlášť nebezpečné je kúpiť si auto, ktorého majiteľ sa ocitol v exekúcii. Také auto môže byť kedykoľvek zabavené. Preto preverujeme majiteľa vozidla v exekučnom registri. Problémy môžu nastať aj s dovezenými ojazdenými autami, za ktoré nebola po predaji v SR správne zaplatená DPH. U vozidiel zakúpených v AAA AUTO tento problém nenastane vďaka prevereniu. Stav odometra a rok výroby sú dva údaje, ktoré predovšetkým určujú cenu vozidla a zároveň sú najčastejšie upravované v prospech predávajúceho. Nová cena stočeného auta môže byť až o 1 100 EUR vyššia.

Pri nákupe ojazdeného vozidla nechoďte iba po najnižšej cene. Na trhu je veľa áut s nejasným pôvodom a bez servisných záznamov. Väčšina z nich sa predáva pochybne na ulici cez inzerát. Riziká sú obrovské. Nakupujte tam, kde ste schopní preveriť históriu vozidla vrátane skutočného stavu najazdených kilometrov.